Добредојдовте во Оптика Призма

Optician in Skopje
Opening at 10:00 AM
Header image for the site

Updates

Ray-Ban пристигна во Оптика Призма!
Отсега, повелете во ОПТИКА ПРИЗМА, да се запознаете со Ray-Ban и широката палета на сончеви очила од овој бренд!

Learn more

Ангела е среќниот добитник на наградата брендирани слушалки GUESS!!!
Уште еднаш ЧЕСТИТКИ Ангела!
Благодарност и до сите кои учествуваа!

Бидете со нас и понатаму...
Следуваат уште #изненадувања!

Learn more

АКЦИЈА на VARILUX оптички стакла на групацијата Essilor во Оптика Призма во Lisa Centar!!!

Learn more

Victoria’s Secret очила, ексклузивно во Оптика Призма!
Модерни и впечатливи форми ги карактеризираат очилата на колекцијата на Victoria's Secret. Производите се украсени со елегантни детали како камчиња кои се во фукнција на иконски елементи на брендот, вклучувајќи ја шемата на шарени пруги, злат...

Read More
Learn more

Оптика Призма ПОДАРУВА!!!

Nov 9, 2019 – Nov 16, 2019

Оптика Призма ПОДАРУВА *GUESS* стерео слушалки

Show this code at the store:

Имавме несекојдневно задоволство, да бидеме домаќини на дечињата од големата група од градинката Буба Мара од објектот Сонце.

Супер си поминавме 😊

Прочитајте повеќе:

Learn more

Guess Сончеви Очила со ПОПУСТ и ПОДАРОК

Oct 28, 2019 – Nov 5, 2019

Во Оптика Призма, Guess сончевите очила се на ПОПУСТ, а со нив следува и подарок!

Show this code at the store:
Get offer

Летото трае и во Октомври!
#СЕЗОНСКА #РАСПРПДАЖБА на #сончеви #очила
во Оптика Призма!

#summer #sale #sunglasses #mensunglasses #womensunglasses

Learn more

Ја пишуваме нашата успешна приказна, заедно со нашите пријатели и задоволни клиенти, кои ни ја доверија потребата од оптички помагала!

Благодариме Љупчо Чедомирски, Филип Петровски, Марко Кума Марковиќ, Антонио Џон, Елена Доневска и Ристе Караиванов!

Learn more

Testimonials

3 months ago
Great offers and availability of different eyewear brands. Friendy staff that will assist you with your optical needs.
- John J
6 months ago
I highly recommend Optika Prizma for your next choice where to buy glasses. The staff is very polite and with high expertise. They have a great choice of glasses and sun glasses. My experience with them was super :)
- Nenad G
6 months ago
Thank you for the free vision check up. It was much helpful. I'm definitely recommending you to my friends and family! P.S. The glasses fit just perfect, and my view is just perfect!
- By B

Посветеност и професионалност

Не станува збор само за потреба, туку и животен стил!

Призма е оптика која нуди изработка на диоптриски помагала, проверка на диоптрија и професионални консултации за Вашиот вид. Кај нас, ќе го добиете најдобриот совет за Вашиот вид, без разлика дали имате потреба од диоптер или само заштита од сончеви или други типови на зрачења (како оние од електронските уреди: компјутери, телевизор, телефон), или имате потреба од подобрено гледање кога управувате со возило.
Во Призма можете да изберете од големата листа на светски познати брендови за контактни леќи и очила, како: 
и многу други брендови по подостапни цени. Располагаме и со контактни леќи и течност за истите.
Доколку имате потреба од поправка на Вашите оштетени очила, повелете кај нас.
Ние во Призма знаеме дека оптичките помагала не се само потреба, туку и животен стил!

Contact Us

Contact

Call now
  • 075 300 848

Address

Get directions
Булевар Видое Смилевски Бато 8
TC Lisa
Skopje 1000
North Macedonia

Business Hours

Mon:10:00 AM – 9:00 PM
Tue:10:00 AM – 9:00 PM
Wed:10:00 AM – 9:00 PM
Thu:10:00 AM – 9:00 PM
Fri:10:00 AM – 9:00 PM
Sat:10:00 AM – 9:00 PM
Sun:10:00 AM – 4:00 PM
Contact Us
Message sent. We'll get back to you soon.